0,00 € 0 položiek

Príznaky prítomnosti parazitov

Príznaky prítomnosti parazitov

priberanie na váhe, zvýšený pocit hladu, chudnutie, zlá chuť v ústach, zlý dych, bolesť okolo pupka, zrýchlený pulz, zahmlievanie pred očami hlavne pri predklone a vstávaní, svrbenie nosa, či ucha, slinenie počas spánku, astma, cukrovka, epilepsia, vyrážky, migrény, dokonca aj dvaja najväčší vrahovia – ochorenie srdca a rakovina.

PRÍZNAKY PRÍTOMNOSTI PARAZITOV.
Zápcha:  Niektoré červy sú vďaka svojmu tvaru či veľkosti schopné fyzicky    znepriechodňovať črevá.
Hnačka:  Určité parazity produkujú a uvoľňujú látky (prostaglandíny), od     ktorých sa stolica stáva často riedka.
Plynnatosť, kŕče v bruchu:
  Parazity žijúce v hornej časti tenkého čreva môžu spôsobovať    zápaly a poškodenia sliznice, následkom čoho vznikajú vetry a    nadúvanie.
Syndróm dráždivého čreva:
  Parazity môžu dráždiť vnútornú stenu čreva, ktorá sa následne     zapáli a nie je schopná dostatočne vstrebať živiny, hlavne tuky,     ktoré sa objavia v stolici.
Drýždivý suchý kašeľ:
  niektoré druhy parazitov počas svojho cyklu migrujú do pľúc –    vtedy spôsobujú dráždivý kašel. Takýto kašeľ býva sporadický –   opakovaný v určitých časových intervaloch, často vyvolaný    vdýchnutím chemickej látky napr. pri čistení v domácnosti      chemikáliami.
Bolesti kĺbov a svalov:
  Niektoré druhy parazitov migrujú v organizme a sú schopné    zahniezdiť sa do kĺbov a svalov. Keď toto nastane, objaví sa    bolesť, ktorú lekári často prisudzujú zápalu kĺbu (artritíde).
Anémia – chudokrvnosť:
  Existujú druhy parazitov, ktoré sa zachytia na vnútornej stene    čreva a odtiaľ odsávajú živiny. Keď je ich počet dosť veľký, čo sa   pre ich rýchle rozmnožovanie stáva často,– môžu spôsobiť pre    hostiteľa dosť značnú stratu krvi, živín a nedostatok železa a    môže vzniknúť aj silná anémia.
Alergia:  Parazity môžu prevŕtavať vnútornú ochrannú vrstvu čreva, a tak   umožnia prienik veľkým, nestráveným molekulám. To stimuluje    imunitný systém na zvýšenú produkciu eozinofilov, od čoho sa    zapália jednotlivé tkanivá a vznikajú alergické a iné zápalové    prejavy.
Ochorenia kože:
  Črevné parazity môžu spôsobovať urtiku, ekzémy a iné alergické   či svrbivé kožné ochorenia. Taktiež môžu vznikať hľuzy, rany a iné   patologické zmeny.
Granulómy:
  Ide o nádorovité uzlíky, ktoré obklopujú uhynuté larvy alebo    vajíčka parazita. Najčastejšie vznikajú v stene hrubého čreva a    konečníka, ale nájdu sa aj v pľúcach, pečeni, pobrušnici, či    maternici, lymfatickom systéme, podkoží atď.
Nervozita: Toxické látky, ktoré pochádzajú z výkalov parazitov – parazitárne   toxíny, môžu dráždiť centrálnu nervovú sústavu. Podráždenosť a   nervozitu často spôsobujú cudzopasníci, ktorí popretkávajú celý   organizmus.
Poruchy spánku:
  Opakované budenie sa v noci, hlavne medzi 2. a 3. hodinou, keď   sa pečeň snaží odstrániť z tela toxické látky, ktoré parazity    vyprodukovali. Druhou príčinou môže byť svrbenie konečníka, čo   je spôsobené tým, že určité červy kladú po nociach vajíčka na    kožu okolia konečníka.
Škrípanie zubami:
  U infikovaných dospelých, ale hlavne spiacich detí sa často    pozoruje škrípanie zubami.
Chronická únava:
  Medzi príznaky chronickej únavy patrí únava, chrípkovité     príznaky, skľúčenosť, nedostatočná koncentračná schopnosť a zlá   pamäť.
Poruchy imunitného systému:
  Parazity znižujú výkonnosť imunitného systému tým, že zabraňujú   vylučovaniu imunoglobulínu A (IgA). Ich prítomnosť trvalo     udržiava v činnosti obranné mechanizmy, ktoré sa na dlhý    pohotovostný stav časom vyčerpajú. Týmto sa organizmus stáva   bezbranným voči bakteriálnym, či vírusovým nákazám.
 
Okrem týchto príznakov sú časté aj:
priberanie na váhe, zvýšený pocit hladu, chudnutie, zlá chuť v ústach, zlý dych, bolesť okolo pupka, zrýchlený pulz, zahmlievanie pred očami hlavne pri predklone a vstávaní, svrbenie nosa, či ucha, slinenie počas spánku, astma, cukrovka, epilepsia, vyrážky, migrény, dokonca aj dvaja najväčší vrahovia – ochorenie srdca a rakovina.